Update 25 februari 2010 

22/02/2010 – Op dit moment worden ongeveer 290 kinderen die hun ouders kwijt zijn tijdelijk opgevangen in het SOS Kinderdorp Santo. De capaciteit van het Kinderdorp is daarmee bijna bereikt. Op 17 februari alleen al werden er 126 kinderen uit noodkampen opgevangen, en er kunnen nog 100 bijkomen. Op dit moment zijn er 66 gemeenschapscentra die elke dag meer dan 9 000 kinderen voorzien van eten en medische zorgen. Het doel voor de komende weken is het voorzien in de basisnoden van 40 000 kinderen. 

Op 17 februari kwamen 126 kinderen aan in het SOS Kinderdorp Santo. Sinds de aardbeving worden er 287 kinderen opgevangen, en dit aantal groeit elke dag. Voor vele van deze kinderen is het nog steeds niet duidelijk wie voor hen zal zorgen in de toekomst en of ze al dan niet nog overlevende familieleden hebben die deze zorg op zich kunnen nemen. Voor sommige kinderen is al zeker geweten dat ze geen enkele familie meer hebben, de ramp heeft hen compleet verweesd achtergelaten. Andere kinderen werden zelf naar het SOS Kinderdorp gebracht door familieleden die momenteel niet de mogelijkheden hebben om in deze moeilijke omstandigheden voor hun kinderen te zorgen. In de SOS families worden telkens 20 kinderen opgevangen (normaal gezien zijn er dat 9), en elke familie bestaat uit een SOS moeder en twee familiehelpers. Alle andere kinderen die de komende weken en maanden zullen aankomen in het SOS Kinderdorp, zullen worden ondergebracht in stabiele, lichte prefab huizen. Deze worden op dit moment gebouwd op het voetbalveld van het SOS Kinderdorp.

 De kinderen die het meest recent zijn toegekomen – 62 meisjes en 64 jongens – werden opgemerkt in de noodkampen, waar ze moesten overleven in soms levensgevaarlijke omstandigheden. Niet al deze kinderen hebben hun ouders verloren, maar allemaal hadden ze grote nood aan een veilige omgeving en voldoende voedsel. Van de 126 kinderen moesten er 25 behandeld worden in een nabijgelegen Braziliaans hospitaal en velen krijgen ook psychologische begeleiding. Tijdens hun bezoeken aan de tentenkampen merken de SOS teams op dat vele kinderen ernstig ondervoed en uitgedroogd zijn, sommigen zijn zo ziek dat er gevreesd wordt voor hun leven. Toch zijn er enkele districten waar de lokale leiders gestopt zijn met de tijdelijke opvang van kinderen omdat er op die manier minder voedsel en water zou overblijven voor de andere inwoners. Samen met de kinderen die voor de aardbeving al in het SOS Kinderdorp Santo leefden, worden er in totaal nu 437 kinderen opgevangen.

Doe het nu !