Marokko
Marokko heeft vandaag nog duizenden weeskinderen. In het kinderdorp vinden 112 kinderen een nieuwe thuis bij een SOS moeder.
groeien dagelijks op onder de hoede van hun SOS moeder
met telkens een achttal kinderen
werden gefinancierd door SOS België
wil haar projecten volledig zelfstandig financieren
112 kinderen die niemand meer hadden om voor hen te zorgen vinden een nieuwe thuis in het kinderdorp. Ze groeien er op onder de hoede van een SOS moeder, die als een echte moeder voor hen zorgt. Ze runt het huishouden, waakt over de gezondheid, luistert, knuffelt, corrigeert waar nodig. Ze maakt er voor de kinderen een echte thuis van.
Het kinderdorp ligt midden in een woonwijk in Agadir. De kinderen gaan dus gewoon naar scholen uit de buurt. En om de kinderen ook thuis zoveel mogelijk ontwikkelingskansen te bieden, is er in het kinderdorp ruimte om te sporten en te spelen en is er een speciale muziekruimte.
In het kinderdorp zie je heel wat plaatjes van lokale partners die de bouw en werking van dit kinderdorp mee ondersteunen. Zo is dit project een mooi voorbeeld van hoe landen in ontwikkeling ook zelf voor de financiering van hun projecten kunnen instaan.
In België ondersteunen we die evolutie naar financiële zelfstandigheid heel concreet, zodat SOS Marokko tegen 2020 haar projecten volledig zelfstandig kan financieren.
SOS Kinderdorpen is sinds de jaren ’80 actief in Marokko. In die tijd bouwde SOS activiteiten uit op vijf locaties: Agadir, Aït Ourir, Casablanca, El Jadida, en Imzouren. Zo ondersteunt SOS Kinderdorpen meer dan 2.300 kinderen in het land.
Word meter of peter en geef kinderen die er alleen voor staan opnieuw een familie